Informace o nás

Přírodní klub je právně součástí spolku Semínko země, z.s.,jehož posláním je  "umožnit  prožívání hodnot  dětství v přímém kontaktu s přirozeným prostředím i v technickém a virtuálním 21.století"

Náš tým 

PaedDr. Lenka Hřibová -   máma 4 dětí, zakladatelka CPR M.E.D., lektor enviromentální výchovy a zakladatelka NNO Semínko země , které má toto téma jako hlavní náplň činnosti, iniciátorka projektu MEDvěd., lektor v rámci sitě MŠ MRKVIČKA, Sítě MC,

Romana Smetáčková - ytný poradce a pomocník v administrativních záležitostech (připravený záskok), odborník na masáže

Obě  mají  kvalifikaci  Chúva   absolventky  kurzu Péče o dítě 0-6 let (akreditován MŠMT), který běží v rámci projektu NNO Prostor pro rodinu , k nakouknutí do kurzu

jehož součástí je např. Respektovat a být respektován, kurzy první pomoci  ZDrSEm

Hana Honová - absolventka  kurzu Školka blízká přírodě,pedagog MŠ

 

Přírodní klub provozujeme na základě ŽL -

 

 


Historie projektu

V rámci projektu NNO Prostor pro rodinu a cvičného pracoviště MEDOVÁ ŠKOLKA měli možnost i rodiče na Semilsku vyzkoušet nabídku lesního klubu (projekt běžel do března 2013). V rámci Medové školky jste mohli potkat ještě i jiné pečovatelky (Evičku) + další účastnice kurzu v rámci povinných praxí.

Zásadní otázka byla, jak bude Kořínek pokračovat v dubnu?

Během ledna jsme vcelku intenzivně jednaly na Městě, ale výsledky nebyly spíše neradostné...Podklady pro jednání zde

Samozřejmě jsme si byly  vědomy, že na Semilsku není LMŠ ufinancovatelná pouze od rodičů (bohužel není zde dostatek "solventních rodin", na druhou stranu se nám příčí myšlenka, že je tato možnost umožněna jenom "vyvoleným". ) Snažíme se zachovat tři dny v týdnu nabídku ( s tím, že finanční zdroje hledáme i jinde) a lesní klub je aktivita téměř dobrovolnická. Přírodní klub chápemem jako jistý druh enviromentální výchovy pro předškoláky a jejich rodiče.

Od 1.4. 2013 přechází Kořínek pod zřizovatele  Semínko země  , odhodlaly jsme se k tomu hlavně z důvodu získání pracovního úvazku v rámi VPP z  ÚP, což je sice řešení na dobu přechodnou, ale my se nevzdáváme. 

Běhen prázdnin jsme rozšířili nabídku na pět dní v týdnu  nabídli i dětem 1.a 2. tříd jako příměstský tábor.

Jsme členy ALMŠ od ledna 2013 (čekateli), od února 2014 řádnými členy.

Na podzim 2014 naše organizace získala od Asociace LMŠ (na základě cyklu vzdělávání a zpracované práce) titul "Školka blízká přírodě".

 


Naši uživatelé

Všichni rodiče, (prarodiče), kterým není lhostejný přirozený vývoj a potřeby  dětí. Samozřejmě všichni, kterým tato myšlenka není cizí a mohou jakkoliv podpořit a uvést do života (nastavenými podmínkami legisltivními, organizačními), spozorským darem atd.


Kontakt

Kořínek

Jílovecká 103 - zelená
Semily
513 01776 077 186
Lenka Hřibová